24.09.2020.   Rannapere Pansionaadis on külastuspiirang seoses koroonaviirusesse nakatanute arvu tõusuga Tallinnas ja Harjumaal.
Seoses koroonaviiruse levikuga uga oleme sunnitud Rannapere Pansionaadi ajutiselt  kehtestama külastuspiirangu. Võtame vastu elanikele ravimeid ja pakke, mis ei sisalda kiiresti riknevaid toiduaineid. 

Külastused, ravimite ja pakkide kätte toimetamine tuleb eelnevalt registreerida hooldusjuht Jane Kaasiku telefonil 5199 6421.
Teavitame teid koheselt, kui olukord muutub.
Palume mõistvat suhtumist ja hoiame oma lähedasi!

*** 

18.08.2020  AJALOOLISELT TÄHTIS  PÄEV RANNAPERE PANSIONAADIS  

 Ajalooliselt tähtis päev 18. augustil Rannapere Pansionaadis. Valmis uus laiendatud parkla, mis peaks lahendama parkimisprobleemid meie territooriumil. Tänud vallale, kes nõu ja jõuga abiks oli. Suured tänud Alar Mikule, kes aitas leida parima lahenduse parkla valmimiseks ja uute kaasaegsete prügikonteinerite paigaldamiseks! Parkla joonimisega saame alustada kahe nädala pärast kui asfaltkate on täielikult kuivanud.

*** 

30.07.2020 ÜKS LÕUNASÖÖK RANNAPERE PANSIONAADIS

Kõige suurem tänu oma töö eest, töö eest, mis on tehtud hoole ja armastuse ning suure südamesoojusega on see, kui memmed tulevad koka juurde ja küsivad peale lõunasööki: "Mis restoranis me täna sõime?" Tänud kokk Reedale, kes suudab elanikele valmistada söögi, mis annab tunde, et viibitakse restoranis.

          lõherosett värske kartuli ja värske soolakurgiga - tarretis vahukooresse segatud äsja korjatud                                                                                                                                      mustsõstramarjadega                                                                                                

*** 

01.07.2020 TÄNAME AMEERIKA SAATKONDA KAUNITE LILLESEADETE EEST!

Rannapere Pansionaadi elanikud tänavad Ameerika saatkonda, kelle esindaja tõi meie pansionaati imekaunidkaunid lillekompositsioonid, millega saime silmailu pakkuda meie elanikele. Lilled on need, mis alati soojendavad südant, eriti peale sellist rasket üleelatud pikka viiruseperioodi.

*** 

KÜLASTAJA MEELESPEA ELANIKE KÜLASTUSEKS!

1.   Hoolin oma lähedasest ja austan teisi elanikke ning tulen külastusele täiesti tervena.

2.   Oma külastuse olen eelnevalt registreerinud.

3.   Külastusele võtan kaasa või täidan kohapeal tervisedeklaratsiooni.

4.   Võimalusel kohtun oma lähedasega kaugkontakti teel aias või terrassil, hoian pikivahet 2 meetrit.

5.   Kohtumisel oma lähedasega kannan alati kaitsemaski.

6.   Ettevaatusabinõuna ma ei kätle ja ei kallista.

7.   Külastusele tulen ainult üksinda.

8. Pansionaati sisenemisel jätan ülerõivad koridori, kasutan välisjalanõude kaitseks kilesusse, desinfitseerin käed ja kasutan kaitsemaski, mille võimaldab pansionaat.

9.   Liikudes pansionaadi ruumides, hoian pikivahet teiste elanikega.

10.  Minu külastusaja pikkus on 30 minutit.

11. Lahkudes pansionaadist desinfitseerin käed, viskan kaitsemaski ja jalanõude kaitse prügikasti.

12. Tean, et on lubatud üks külastuskord elaniku kohta nädalas.

Annan endast parima viiruse leviku tõkestamiseks Rannapere Pansionaadis.

*** 


15.05.2020. RANNAPERE PANSIONAADI ANNETUS KOERTE VARJUPAIGALE!
Oleme rahulolevad ja rõõmsad, et saame ka ise heategu teha. Rannapere Pansionaat annetas Viljandi mnt. koerte varjupaigale vajaminevaid tekke ja madratseid. Loodame, et meie varjupaiga koerad rõõmustavad, kui nende elutingimusi saab parendada!
Olgu meie koerad hoitud ja hoolitsetud.

***

06.05.2020. TÄNAME ANNETUSE EEST!

Rannapere Pansionaat tänab perekond Triin Tõnismäed ja Tõnu Vennikast, kes annetasid meie pansionaadile meie jaoks vajalikke sööginõusid. Täname tähelepanu ja abi eest!
 
Iga abikäsi ja toetus on oluline ja vajalik.             

***
                                               

                      
18.01.2020 alustas tööd Rannapere Pansionaadis muusikaring meie elanikele, mida viib läbi muusik Kadi Uibo.
Kadi Uibo on eesti laulja, instrumentalist ja helilooja. Ta on alates 1995. aastast tegutsenud bändides Dreamphish, Ragatmika, Cloudspeak, Kirtana Rasa, Bombillaz. Ta on osalenud muusikaprojektides Venemaal, Norras ja Indias. Oma ansamblitega on Kadi välja andnud 4 albumit, lisaks on lugusid ilmunud CD-kogumikel. Kadi isiksuse näol on tegemist inimesega, kelle karakter väga sobib töötama eakatega inimestega.


Iganädalased muusikatunnid on osutunud väga populaarseteks, huvi muusika ja laulmise vastu teeb rinna rõõmsaks, paneb unustama mured ja valud ning annab jõudu. Muusikateraapia muudab kindlasti tähendusrikkamaks dementsusega inimeste elu. Meie eesmärk on läbi muusikateraapia tõsta dementsusega inimeste elukvaliteeti.


***


05.12.2019  Jõulkontsert Eda Zahharova Muusikaagentuuri noorte solistide  ja Haabersti Päevakeskuse koori poolt.
Rannapere Pansionaadi elanikele pakkusid imelist jõulurõõmu meeliülendava kontserdiga Eda Zahharova Muusikaagentuuri noored solistid ja Haabersti Päevakeskuse koor.  Kontserdil tegi vaimustava etteaste ka Eda Zahharova. Peale kontserti toimus elanikega ühislaulmine, kus kõikidele jagati laululehed ja pakuti maiustusi. Nendele elanikele, kes tervislikel põhjustel kontserdil osaleda ei saanud, oli valmistatud Haabersti Päevakeskuse poole kaunid jõulutervitusega kaardid. Tänud Eda Zahharovale! 

***

28.11.2019- Külalised Käo Tugikeskusest ja Gruusiast
Rannapere Pansionaati käisid täna külastamas külalised nii lähedalt kui kaugelt. Pansionaadi eluoluga käisid tutvumas koos Käo Tugikeskuse esindajaga spetsialistid Tbilisis tegutsevast asutusest nimega NGO Child, Family, Society. Varasemalt on Gruusia külalised osalenud koos eestlastega mitmetes arenguvõimalusi loovates koostööprojektides, kus on olnud sihiks luua või parendada erivajadustega lapsi ja täiskasvanuid toetavaid teenuseid. Sellel korral oli Gruusia külalistel suurem huvi eakatele osutatavate teenuste suhtes. Hea meelega tutvustasime Rannapere Pansionaadi võimalusi eakate inimeste elukvaliteedi hoidmisel ja parendamisel.

***

26.11.2019-  
Rannapere Pansionaadi 45. aastapäev
Rannapere Pansionaadi pere tänab südamest meie valla Violia kondiitreid. Tänase päeva puhul, kus tähistasime oma elanikele pansionaadi 45-ndat aastapäeva, valmistasid nad kauni ja nooruspõlve maitseelamusi pakkuva tordi. See oli tõeliselt koduse maitsega tort. Täname Margus Vaherit, kes heategevuse korras soojendas oma lauludega meie elanike südameid imeliselt kauni kontserdiga.
Oli meeliülendav päev!

***

15.11.2019- Oleme uhked, et 2019. aasta jooksul oleme suutnud elanike jaoks oma keskkonda oluliselt parendada. 

Alates 15. novembrist omame Sotsiaalkindlustusameti poolt väljastatud tähtajatut tegevusluba Nr SÜH000006. Selle tegevusloa taotlemiseks tuli ära teha väga suur töö. Meie maja on 45 aastat vana. Selle suure töö juures oli meil väga suureks abiks hr Raimo Tann ja perefirma Paenurme Arendus. Lugematu arv töötunde, millega nad meie pansionaadis abiks olid. Me täname südamest ja meeldivat koostööd tulevikus. Rannapere Pansionaat oli, on ja jääb, sest inimesed armastavad seda maja. Meie pansionaadil on hea maine.

***

31.10.2019- Rannapere Pansionaadis avati uus ja kaasaegne õueala

26.04.2019 rahastas Sotsiaalministeerium taotlusvooru “Teenuskohtade kohandamine dementsusega inimestele” alusel Rannapere Pansionaadi õueala rajamist. Õueala projekteeris haljastusarhitekt
Kati Veski.

rannapere
Rannapere Pansionaat saab käesoleva aasta lõpus 45 aastaseks! 24. oktoobril avati eakatele kingituseks uus ja kaasaegne sisehoov, mis nüüdsest on aiaga piiratud, täis nii silmailu, kui istumis- ja jalutamisvõimalusi.

Tegevused õues võimaldavad olla kõigil elanikel, sh dementsusega inimestel, nii vaimselt kui füüsiliselt aktiivsed. Liikumiseks on mõnusad playtop kattega kõnnirajad, taimede istutuskastid, kus saavad tegutseda ja toimetada ka ratastoolis inimesed. Pansionaadist viib õuealale kaldtee, lisaks on elanikel suur terrass, kus saab olla varjus nii päikese kui vihma eest. Martin Reimi Jalgpallikooli abiga soetati ja paigutati aeda kaks kiiku, Paenurme Arenduse toel ja ettevõtmisel paigutati õuealale 28 kaunist valgustit, mis annab võimaluse kasutada õueala ka õhtusel ajal. Viimsi vald aitas läbi pansionaadi õueala kulgeva jalgtee ümber tõsta ja ulatas abikäe sisehoovi jääva Päevakeskuse trepi ja terrassi renoveerimisel.

pilt

Rannapere Pansionaadi hoone on valminud aastal 1974. Hoone on hea projektlahendusega, enamusel elanikel on omaette tuba väljapääsuga siseõue ja terrass. Aastate jooksul on füüsilist keskkonda siseruumides parendatud ja muudetud kaasaegsemaks. Kahjuks oli 45 aasta jooksul tahaplaanile jäänud õueala planeerimine ja väljaehitus.

kiik
Igast toast oli väljapääs siseõue, kuid ligipääsetavus õuealale ja ringiliikumine territooriumil ei olnud varasemalt võimalik. Rannapere Pansionaadi maja on H - tähe kujuline, mis võimaldas õueala väga hästi planeerida. Oli võimalik ühendada kaks H - tähe välimist osa aiaga ja nii tekkis turvaline sisehoov.
Õueala on võimalik kasutada ka õhtusel pimedal ajal, kuna kõnniradasid valgustab 28 valgustit.

htu


***

03.06.2019- Viimsi JK ja MRJK kogukonnajuht Erle Meresmaa ja  MTÜ Spordiklubi Martin Reimi Jalgpallikooli esindaja Martin Reim külastasid Rannapere Pansionaati, et üle anda rahaline annetus kiigu soetamiseks pansionaadi elanikele. Rannapere Pansionaat tänab südamest märkamise ja toetuse eest.

***

11.05.2019- Kohalikud jalgpalliklubid Viimsi JK ja Viimsi MRJK korraldasid Viimsi Kooli staadionil perepäeva raames aktsiooni Rannapere Pansionaadile õuekiige soetamise toetamiseks. 

***

26.04.2019- Sotsiaalministeerium rahastab taotlusvooru "Teenuskohtade kohandamine demetsusega inimestele" alusel Rannapere Pansionaadis järgmisi arendusi:  

  • Teenuse kvaliteedi tõstmiseks ja tagamiseks rajatakse Rannapere Pansionaati turvaline õueala, mis pakub erinevaid tegutsemisvõimalusi dementsusega inimestele ja annab võimaluse viibida värskes õhus kõigil pansionaadi elanikel. 
  • Võetakse kasutusele GPS seadmed- mille eesmärgiks on tagada dementsusega inimese turvalisus. Abitehnoloogia võetakse kasutusele ennetava meetmena (nt demetsusega inimese kadumine/eksimine väljaspool asutust).