17.08.2023                                                                                 

        

Rannapere Pansionaadi 2023 aasta kehtiv krediidireiting on AA (Väga hea). Väga hea krediidihinnanguga tunnistusele kvalifitseerub kõigest 7,3 % Eesti ettevõtetest. Palju õnne meile!

Rahvusvaheline krediidihindamise ettevõte Creditinfo tunnustab edukaid Eesti ettevõtteid, kelle majanduslik seisukord on Creditinfo reitingu järgi suurepärane (AAA), väga hea (AA) või hea (A). "Edukas Eesti Ettevõte" tunnistus on tõestus ettevõtte panusest Eesti majanduse arengusse ning ausasse ärikultuuri.

Oleme saavutanud suurepärase tulemuse ettevõtte hea majandusolukorra, eeskujulike finantstulemuste ja korrektse maksekäitumisega. Rahvusvaheliselt heaks kiidetud tunnustusega "Edukas Eesti Ettevõte 2023" loome kõrgemat usaldust ja lojaalsust nii klientide, töötajate kui ka koostööpartnerite silmis.

***

24.05.2023

"KAUNIS KASEMETS, ELU NAGU VÕRRATUS UNENÄOS!"

Rannapere Pansionaadi elanikud on saanud kauni seinamaalingu, mille maalis meie koridori seinale Helina Toater. Nüüd saavad elanikud jalutada iga päev söögisaali läbi kauni kasemetsa. Kõik peab inimese ümber olema ilus. Meie pansionaadi elanikud ütlevad, et kõik see, mis on nende ümber, on nagu uni, hommikul ärgates ei usu, et see kõik on reaalsus: hoolivad töötajad, kaunis elukeskkond, maitsvad toidud, kvaliteetne teenindus ja kodune õhkkond.


***

19.05.2023

Kirna mõisa tulbifestival

Rannapere Pansionaadi elanikud tegid väljasõidu Kirna mõisa tulbifestivalile, kus sai imetleda imeliste tulbiväljade ja kirevate õiemosaiikidega lummavat lillevõlumaad. See kõik pakkus elamusi meie pansionaadi elanikele. Päev lõppes toreda piknikuga vabas looduses, keset õitsvaid toomingaid ja keset kevadist linnulaulu.

***

01.05.2023

Kingitus Rannapere Pansionaadi elanikele!

Rannapere Pansionaadi elanikele tegi armsa kingituse meie asendusteenistuja Anton, kes kinkis kaks kodulooma, kaks jänkut: Berta ja Bläki. Nüüd  on meie elanikel palju silmarõõmu ja võimalus igapäevaselt tegutseda ja toimetada oma jänkudega.

***

30.03.2023

Diiselgeneraator Rannapere Pansionaati                                       

  


Rannapere Pansionaat koostöös Viimsi vallavalitsusega on paigaldanud pansionaadi hoone territooriumile diiselgeneraatori, mis tagab elektrivarustuse kriisiolukorras Rannapere Pansionaadile ja hoone allüürnikele: Astri Lasteaed ja Viimsi Hoolekandekeskus koos Haabneeme Päevakeskusega. 

30. märtsil toimus generaatori käivitamine, mille juures viibis ka Viimsi vallavanem hr Illar Lemetti.***

23.01.2023   

                                                                                                                                                                                       

Rannapere Pansionaat on pälvinud Äripäeva poolt usaldusväärsuse märgise.

Ainult 6% kogu Eesti ettevõtetest kvalifitseeruvad Usaldusväärse ettevõtte kriteeriumitele.

Rannapere Pansionaat on koht kuhu võite oma lähedase usaldada, teie lähedane on hoitud ja armastatud!

***

25.10.2022

Rannapere Pansionaat esitas projekti "Eaka inimese vanaduspõlv turvalises elukeskkonnas" taotluse Euroopa Liidu struktuurivahenditest rahastamiseks, mis kiideti heaks ja sai rahastatud.

Projektiga 2014-2020.15.01.21-0009 „Eaka inimese vanaduspõlv turvalises elukeskkonnas“ viidi läbi kaks kohandust. Esimese kohandusega tagati Rannapere Pansionaadi 70-le elanikule tuleohutus nende eluruumides, kus nad elavad. Loodi tuletõkkesektsioonid, et tuli ei saaks vabalt liikuda kogu hoone piires, kui midagi peaks juhtuma. Teise kohandusega, ventilatsiooniseadmete paigaldamisega, parandati õhu kvaliteeti pansionaadi üldkasutatavates ruumides. Elanikele on tagatud värske õhk.

***

04.03.2022

HEATEGU RANNAPERE PANSIONAADILE!

Pansionaadi elanikud tänavad südamest meie hulgast lahkunud pikaajalise Viimsi elaniku Evi Kelderi lapsi, kes annetasid pansionaadile nii hulgaliselt puslesid, millega saavad nüüd elanikud oma vaba aega sisustada. Puslede kokkupanemine oli Evi suur hobi ja ajaviide. Need pusled said nüüd kindlasti õigetesse kätesse.

Aitäh märkamise eest!

Rannapere elanikud tänavad kogu südamest!

***

12.07.2021

ÕHTULEHT külastas Rannapere Pansionaadi elanike toolivõimlemise tundi!

Tekst ja fotod Lisl H.Mikko

  „Me julgelt astume eluteel, meil sajast puudu veidi veel!“ hüüab 82aastane Sinaiida, kes on kolinud Rannapere pansionaati. Vahel arvatakse, et vanadekodude-hooldekodude elanikud lamavad päev läbi käed rinnal voodis, või lõbustavad end äärmisel juhul sokikudumisega. Tegelikkuses tehakse aiatöid või toolijoogat, võõrustatakse teraapiakoeri, korraldatakse kinoõhtuid ning kosutatakse keha soolakambris. Hooldekodust võib 91 aastaselt leida südamesõbrannagi või astuda lauluansamblisse.

„Naljast ja positiivsusest puudust ei tule.“

„Mulle meeldivad vanad inimesed väga. Nad on minu jaoks rahustavad, lõbusad ja lihtsalt armsad,“ räägib Liisa Viikna, 24aastane tegevusjuht Haabneemes asuvast Rannapere pansionaadist.

Tema sõnul on noore ja vana inimese läbisaamine üllataval kombel väga hea. Liisa kogub iga nädal kolm-neli korda pansionaadi eakad kokku ning üheskoos tehakse umbes pool tundi toolivõimlemist.

„Kuna nad ei kõnni palju, on väike liigutamine väga oluline, seda ka sotsiaalse poole pealt,“ selgitab Tallinna tervishoiu kõrgkoolis õppiv Liisa. Isegi 1928. aastal sündinud Laine teeb oma ratastoolis tublilt harjutusi kaasa. Võimlemistunni lõpus istuvad vanaprouad ringis ning ütlevad ükshaaval, mille üle täna rõõmus ollakse. Keegi ei kurda oma elu üle, kõik tunnistavad: „Mina olen tänulik, et Liisa on puhkuselt tagasi ja jälle meie juures.“

Noor tegevusõpetaja leiab, et vanakestega on alati, millest rääkida ning naljast ja positiivsusest juba puudust ei tule. Kui varsti 100aastaseks saav eakas komistabki, ütleb teine vastuseks, et küll pulmadeks paraneb ära.

Liisa tutvustab Tippi ja Täppi ehk 90. eluaasta ringis Lindat ja Milvit, kes leidsid teineteist hooldekodus ja käivad nüüd igal pool koos. Kunagi pole liiga hilja leida südamesõbranna!

***

11.05.2021

TUHAT TÄNU MÄRKAMISE EEST!

Teisipäeval, 11. mail tähistas Viimsi vald oma 102. sünnipäeva ja 780 aasta möödumist esmamainimisest piduliku tunnustamise tseremooniaga, mille käigus anti valla tublimatele inimestele ja organisatsioonidele üle mitmed autasud.

Rannapere Pansionaat tänab Viimsi vallavalitsust ja inimesi, kes on meid ja meie tööd märganud. Meie pansionaat on mõnus kodu keset linna, loodust ja linnulaulu, kus hoolitakse elanikest ja pakutakse neile kodusoojust.

Viimsi vald on tunnustanud meie asutust ja lisanud tunnustuse „Viimsi vaal“ juurde järgmise sõnumi:

"VIIMSI VAAL"

Viimsi vaal“ on tunnustus vallale osutatud teenete eest. Tänavu teenis selle autasu meie Rannapere Pansionaat, mis on viimastel aastatel läbinud tormilise arengu. Pansionaat on silmapaistvalt hea juhtimiskultuuriga nii headel päevadel, kus paranesid majandustulemused, kui ka halvematel päevadel, kus on tulnud toime tulla koroonakriisiga. Viimased kolm aastat on pansionaati juhtinud Merike Melsas, kes on loonud asutuse uue ja kõrgema teenuste standardi. Sügav kummardus ja tänu kuuluvad Merikesele ja kogu pansionaadi meeskonnale, kes on suutnud luua Viimsisse eakatele tõelise kodu.

Rannapere Pansionaadi meeskond tänab!

***

29.04.2021

LILLETAIMED RANDVERE KOOLI ERIVAJADUSTEGA LASTELT!

Randvere Kooli erivajadustega laste õpetaja Kristi Kuristi eestvedamisel algatati erivajadustega laste klassis ettevõtmine, kuidas teistele head teha, et lapsed saaksid tunnetada, mis on kinkimise ja andmise rõõm. Erivajadustega väikeklassi lastega otsustati koos lille- ja maitsetaimi kasvatada Rannapere Pansionaadi istutuskastide jaoks. 29. aprillil kingiti taimed Rannapere Pansionaadile. Taimi tulid pidulikult üle andma Randvere kooli erivajadustega klassi lapsed. Rannapere Pansionaat tänab südamest heateo eest!


***

18.01.2021

VAKTSINEERIMINE RANNAPERE PANSIONAADIS

Rannapere Pansionaadis algas elanike ja töötajate vaktsineerimine 18. jaanuaril. 

Oleme olnud tublid ja kevadisest viirusepuhangust alates, kuni tänase päevani suutnud vastu seista viirusele tänu meie töötajate, elanike esindajate ja meie pansionaadi elanike vastutustundele. See on olnud kolmepoolne ühispingutus. Tänud kõigile! Rannapere Pansionaat on olnud pidevalt külastusteks avatud ja jääb jätkuvalt avatuks, sest eakad inimesed ei pea elama üksinduses ja isolatsioonis, neile peab jääma suhtlemisvõimalus oma lähedastega. Mõnigased külastuspiirangud jäävad kestma niikaua, kui on läbi viidud ka teine vaktsineerimine, et nii töötajad kui elanikud saavutaksid viiruse kaitse.

Rõõmu valmistab see, et enamus töötajatest ja elanikest sai vaktsineeritud. Vaktsineerimine kindlasti andis meile mõningast hingerahu, kuid valvsust ei tohi kaotada hetkekski.  Elame jätkuvalt üks päev korraga, teadmata, mida toob homne päev. Hoolime üksteisest ja hoiame oma elanikke.

Oleme kõik ühiselt hoitud!

***

18.08.2020  AJALOOLISELT TÄHTIS  PÄEV RANNAPERE PANSIONAADIS  

 Ajalooliselt tähtis päev 18. augustil Rannapere Pansionaadis. Valmis uus laiendatud parkla, mis peaks lahendama parkimisprobleemid meie territooriumil. Tänud vallale, kes nõu ja jõuga abiks oli. Suured tänud Alar Mikule, kes aitas leida parima lahenduse parkla valmimiseks ja uute kaasaegsete prügikonteinerite paigaldamiseks! Parkla joonimisega saame alustada kahe nädala pärast kui asfaltkate on täielikult kuivanud.

*** 

30.07.2020 ÜKS LÕUNASÖÖK RANNAPERE PANSIONAADIS

Kõige suurem tänu oma töö eest, töö eest, mis on tehtud hoole ja armastuse ning suure südamesoojusega on see, kui memmed tulevad koka juurde ja küsivad peale lõunasööki: "Mis restoranis me täna sõime?" Tänud kokk Reedale, kes suudab elanikele valmistada söögi, mis annab tunde, et viibitakse restoranis.

          lõherosett värske kartuli ja värske soolakurgiga - tarretis vahukooresse segatud äsja korjatud                                                                                                                                      mustsõstramarjadega                                                                                                

*** 

01.07.2020 TÄNAME AMEERIKA SAATKONDA KAUNITE LILLESEADETE EEST!

Rannapere Pansionaadi elanikud tänavad Ameerika saatkonda, kelle esindaja tõi meie pansionaati imekaunidkaunid lillekompositsioonid, millega saime silmailu pakkuda meie elanikele. Lilled on need, mis alati soojendavad südant, eriti peale sellist rasket üleelatud pikka viiruseperioodi.

*** 

KÜLASTAJA MEELESPEA ELANIKE KÜLASTUSEKS!

1.   Hoolin oma lähedasest ja austan teisi elanikke ning tulen külastusele täiesti tervena.

2.   Oma külastuse olen eelnevalt registreerinud.

3.   Külastusele võtan kaasa või täidan kohapeal tervisedeklaratsiooni.

4.   Võimalusel kohtun oma lähedasega kaugkontakti teel aias või terrassil, hoian pikivahet 2 meetrit.

5.   Kohtumisel oma lähedasega kannan alati kaitsemaski.

6.   Ettevaatusabinõuna ma ei kätle ja ei kallista.

7.   Külastusele tulen ainult üksinda.

8. Pansionaati sisenemisel jätan ülerõivad koridori, kasutan välisjalanõude kaitseks kilesusse, desinfitseerin käed ja kasutan kaitsemaski, mille võimaldab pansionaat.

9.   Liikudes pansionaadi ruumides, hoian pikivahet teiste elanikega.

10.  Minu külastusaja pikkus on 30 minutit.

11. Lahkudes pansionaadist desinfitseerin käed, viskan kaitsemaski ja jalanõude kaitse prügikasti.

12. Tean, et on lubatud üks külastuskord elaniku kohta nädalas.

Annan endast parima viiruse leviku tõkestamiseks Rannapere Pansionaadis.

*** 


15.05.2020. RANNAPERE PANSIONAADI ANNETUS KOERTE VARJUPAIGALE!
Oleme rahulolevad ja rõõmsad, et saame ka ise heategu teha. Rannapere Pansionaat annetas Viljandi mnt. koerte varjupaigale vajaminevaid tekke ja madratseid. Loodame, et meie varjupaiga koerad rõõmustavad, kui nende elutingimusi saab parendada!
Olgu meie koerad hoitud ja hoolitsetud.

***

06.05.2020. TÄNAME ANNETUSE EEST!

Rannapere Pansionaat tänab perekond Triin Tõnismäed ja Tõnu Vennikast, kes annetasid meie pansionaadile meie jaoks vajalikke sööginõusid. Täname tähelepanu ja abi eest!
 
Iga abikäsi ja toetus on oluline ja vajalik.             

***
                                               

                      
18.01.2020 alustas tööd Rannapere Pansionaadis muusikaring meie elanikele, mida viib läbi muusik Kadi Uibo.
Kadi Uibo on eesti laulja, instrumentalist ja helilooja. Ta on alates 1995. aastast tegutsenud bändides Dreamphish, Ragatmika, Cloudspeak, Kirtana Rasa, Bombillaz. Ta on osalenud muusikaprojektides Venemaal, Norras ja Indias. Oma ansamblitega on Kadi välja andnud 4 albumit, lisaks on lugusid ilmunud CD-kogumikel. Kadi isiksuse näol on tegemist inimesega, kelle karakter väga sobib töötama eakatega inimestega.


Iganädalased muusikatunnid on osutunud väga populaarseteks, huvi muusika ja laulmise vastu teeb rinna rõõmsaks, paneb unustama mured ja valud ning annab jõudu. Muusikateraapia muudab kindlasti tähendusrikkamaks dementsusega inimeste elu. Meie eesmärk on läbi muusikateraapia tõsta dementsusega inimeste elukvaliteeti.


***


05.12.2019  Jõulkontsert Eda Zahharova Muusikaagentuuri noorte solistide  ja Haabersti Päevakeskuse koori poolt.
Rannapere Pansionaadi elanikele pakkusid imelist jõulurõõmu meeliülendava kontserdiga Eda Zahharova Muusikaagentuuri noored solistid ja Haabersti Päevakeskuse koor.  Kontserdil tegi vaimustava etteaste ka Eda Zahharova. Peale kontserti toimus elanikega ühislaulmine, kus kõikidele jagati laululehed ja pakuti maiustusi. Nendele elanikele, kes tervislikel põhjustel kontserdil osaleda ei saanud, oli valmistatud Haabersti Päevakeskuse poole kaunid jõulutervitusega kaardid. Tänud Eda Zahharovale! 

***

28.11.2019- Külalised Käo Tugikeskusest ja Gruusiast
Rannapere Pansionaati käisid täna külastamas külalised nii lähedalt kui kaugelt. Pansionaadi eluoluga käisid tutvumas koos Käo Tugikeskuse esindajaga spetsialistid Tbilisis tegutsevast asutusest nimega NGO Child, Family, Society. Varasemalt on Gruusia külalised osalenud koos eestlastega mitmetes arenguvõimalusi loovates koostööprojektides, kus on olnud sihiks luua või parendada erivajadustega lapsi ja täiskasvanuid toetavaid teenuseid. Sellel korral oli Gruusia külalistel suurem huvi eakatele osutatavate teenuste suhtes. Hea meelega tutvustasime Rannapere Pansionaadi võimalusi eakate inimeste elukvaliteedi hoidmisel ja parendamisel.

***

26.11.2019-  
Rannapere Pansionaadi 45. aastapäev
Rannapere Pansionaadi pere tänab südamest meie valla Violia kondiitreid. Tänase päeva puhul, kus tähistasime oma elanikele pansionaadi 45-ndat aastapäeva, valmistasid nad kauni ja nooruspõlve maitseelamusi pakkuva tordi. See oli tõeliselt koduse maitsega tort. Täname Margus Vaherit, kes heategevuse korras soojendas oma lauludega meie elanike südameid imeliselt kauni kontserdiga.
Oli meeliülendav päev!

***

15.11.2019- Oleme uhked, et 2019. aasta jooksul oleme suutnud elanike jaoks oma keskkonda oluliselt parendada. 

Alates 15. novembrist omame Sotsiaalkindlustusameti poolt väljastatud tähtajatut tegevusluba Nr SÜH000006. Selle tegevusloa taotlemiseks tuli ära teha väga suur töö. Meie maja on 45 aastat vana. Selle suure töö juures oli meil väga suureks abiks hr Raimo Tann ja perefirma Paenurme Arendus. Lugematu arv töötunde, millega nad meie pansionaadis abiks olid. Me täname südamest ja meeldivat koostööd tulevikus. Rannapere Pansionaat oli, on ja jääb, sest inimesed armastavad seda maja. Meie pansionaadil on hea maine.

***

31.10.2019- Rannapere Pansionaadis avati uus ja kaasaegne õueala

26.04.2019 rahastas Sotsiaalministeerium taotlusvooru “Teenuskohtade kohandamine dementsusega inimestele” alusel Rannapere Pansionaadi õueala rajamist. Õueala projekteeris haljastusarhitekt
Kati Veski.

rannapere
Rannapere Pansionaat saab käesoleva aasta lõpus 45 aastaseks! 24. oktoobril avati eakatele kingituseks uus ja kaasaegne sisehoov, mis nüüdsest on aiaga piiratud, täis nii silmailu, kui istumis- ja jalutamisvõimalusi.

Tegevused õues võimaldavad olla kõigil elanikel, sh dementsusega inimestel, nii vaimselt kui füüsiliselt aktiivsed. Liikumiseks on mõnusad playtop kattega kõnnirajad, taimede istutuskastid, kus saavad tegutseda ja toimetada ka ratastoolis inimesed. Pansionaadist viib õuealale kaldtee, lisaks on elanikel suur terrass, kus saab olla varjus nii päikese kui vihma eest. Martin Reimi Jalgpallikooli abiga soetati ja paigutati aeda kaks kiiku, Paenurme Arenduse toel ja ettevõtmisel paigutati õuealale 28 kaunist valgustit, mis annab võimaluse kasutada õueala ka õhtusel ajal. Viimsi vald aitas läbi pansionaadi õueala kulgeva jalgtee ümber tõsta ja ulatas abikäe sisehoovi jääva Päevakeskuse trepi ja terrassi renoveerimisel.

pilt

Rannapere Pansionaadi hoone on valminud aastal 1974. Hoone on hea projektlahendusega, enamusel elanikel on omaette tuba väljapääsuga siseõue ja terrass. Aastate jooksul on füüsilist keskkonda siseruumides parendatud ja muudetud kaasaegsemaks. Kahjuks oli 45 aasta jooksul tahaplaanile jäänud õueala planeerimine ja väljaehitus.

kiik
Igast toast oli väljapääs siseõue, kuid ligipääsetavus õuealale ja ringiliikumine territooriumil ei olnud varasemalt võimalik. Rannapere Pansionaadi maja on H - tähe kujuline, mis võimaldas õueala väga hästi planeerida. Oli võimalik ühendada kaks H - tähe välimist osa aiaga ja nii tekkis turvaline sisehoov.
Õueala on võimalik kasutada ka õhtusel pimedal ajal, kuna kõnniradasid valgustab 28 valgustit.

htu


***

03.06.2019- Viimsi JK ja MRJK kogukonnajuht Erle Meresmaa ja  MTÜ Spordiklubi Martin Reimi Jalgpallikooli esindaja Martin Reim külastasid Rannapere Pansionaati, et üle anda rahaline annetus kiigu soetamiseks pansionaadi elanikele. Rannapere Pansionaat tänab südamest märkamise ja toetuse eest.

***

11.05.2019- Kohalikud jalgpalliklubid Viimsi JK ja Viimsi MRJK korraldasid Viimsi Kooli staadionil perepäeva raames aktsiooni Rannapere Pansionaadile õuekiige soetamise toetamiseks. 

***

26.04.2019- Sotsiaalministeerium rahastab taotlusvooru "Teenuskohtade kohandamine demetsusega inimestele" alusel Rannapere Pansionaadis järgmisi arendusi:  

  • Teenuse kvaliteedi tõstmiseks ja tagamiseks rajatakse Rannapere Pansionaati turvaline õueala, mis pakub erinevaid tegutsemisvõimalusi dementsusega inimestele ja annab võimaluse viibida värskes õhus kõigil pansionaadi elanikel. 
  • Võetakse kasutusele GPS seadmed- mille eesmärgiks on tagada dementsusega inimese turvalisus. Abitehnoloogia võetakse kasutusele ennetava meetmena (nt demetsusega inimese kadumine/eksimine väljaspool asutust).