15.11.2019

Oleme uhked, et aasta jooksul oleme suutnud oma keskkonda oluliselt parendada oma elanike jaoks. Alates 15. novembrist omame Sotsiaalkindlustusameti poolt väljastatud tähtajatut tegevusluba Nr SÜH000006. Selle tegevusloa taotlemiseks tuli ära teha väga suur töö. Meie maja on 45 aastat vana. Selle suure töö juures oli meil väga suureks abiks hr Raimo Tann ja perefirma Paenurme Arendus. Lugematu arv töötunde, millega nad meie pansionaadis abiks olid. Me täname südamest ja meeldivat koostööd tulevikus. Rannapere Pansionaat oli, on ja jääb, sest inimesed armastavad seda maja, meie pansionaadil on hea maine.

*

31.10.2019 

Rannapere Pansionaadis avati uus ja kaasaegne õueala

26.04.2019 rahastas Sotsiaalministeerium taotlusvooru “Teenuskohtade kohandamine dementsusega inimestele” alusel Rannapere Pansionaadi õueala rajamist. Õueala projekteeris haljastusarhitekt Kati Veski.

rannapere

Rannapere Pansionaat saab käesoleva aasta LÕPUS 45 aastaseks.              24. oktoobril avati eakatele kingituseks uus ja kaasaegne sisehoov, mis nüüdsest on aiaga piiratud, täis nii silmailu, kui istumis- ja jalutamisvõimalusi.

Tegevused õues võimaldavad olla kõigil elanikel, ka dementsusega inimestel, nii vaimselt kui füüsiliselt aktiivsed. Liikumiseks on mõnusad playtop kattega kõnnirajad, taimede istutuskastid, kus saavad tegutseda ja toimetada ka ratastoolis inimesed. Pansionaadist viib õuealale kaldtee, lisaks on elanikel suur terrass, kus saab olla varjus nii päikese kui vihma eest. Martin Reimi Jalgpallikooli abiga soetati ja paigutati aeda kaks kiiku, Paenurme Arenduse toel ja ettevõtmisel paigutati õuealale 28 kaunist valgustit, mis annab võimaluse kasutada õueala ka õhtusel ajal. Viimsi vald aitas läbi pansionaadi õueala kulgeva jalgtee ümber tõsta ja ulatas abikäe sisehoovi jääva Päevakeskuse trepi ja terrassi renoveerimisel.

pilt

Rannapere Pansionaadi hoone on valminud aastal 1974. Hoone on hea projektlahendusega, enamusel elanikel on omaette tuba väljapääsuga siseõue ja terrass. Aastate jooksul on füüsilist keskkonda siseruumides parendatud ja muudetud kaasaegsemaks. Kahjuks oli 45 aasta jooksul tahaplaanile jäänud õueala planeerimine ja väljaehitus.

kiik
Igast toast oli väljapääs siseõue, kuid ligipääsetavus õuealale ja ringiliikumine territooriumil ei olnud varasemalt võimalik. Rannapere Pansionaadi maja on H - tähe kujuline, mis võimaldas õueala väga hästi planeerida. Oli võimalik ühendada kaks H - tähe välimist osa aiaga ja nii tekkis turvaline sisehoov.
Kasutaja Annika Vaikla foto
Õueala on võimalik kasutada ka õhtusel pimedal ajal, kuna kõnniradasid valgustab 28 valgustit.
htu


*

03.06.2019 Viimsi JK ja MRJK kogukonnajuht Erle Meresmaa ja  MTÜ Spordiklubi Martin Reimi Jalgpallikooli esindaja Martin Reim külastasid Rannapere Pansionaati, et üle anda rahaline annetus kiigu soetamiseks pansionaadi elanikele. Rannapere Pansionaat tänab südamest märkamise ja toetuse eest.

*

11.05.2019  Kohalikud jalgpalliklubid Viimsi JK ja Viimsi MRJK korraldasid Viimsi Kooli staadionil perepäeva raames aktsiooni Rannapere Pansionaadile õuekiige soetamise toetamiseks. 

*

26.04.2019 Sotsiaalministeerium rahastab taotlusvooru "Teenuskohtade kohandamine demetsusega inimestele" alusel Rannapere Pansionaadis järgmisi arendusi:  

  • Teenuse kvaliteedi tõstmiseks ja tagamiseks rajatakse Rannapere Pansionaati turvaline õueala, mis pakub erinevaid tegutsemisvõimalusi dementsusega inimestele ja annab võimaluse viibida värskes õhus kõigil pansionaadi elanikel. 
  • Võetakse kasutusele GPS seadmed- mille eesmärgiks on tagada dementsusega inimese turvalisus. Abitehnoloogia võetakse kasutusele ennetava meetmena (nt demetsusega inimese kadumine/eksimine väljaspool asutust).