AS Rannapere Pansionaat  on Viimsi vallale kuuluv asutus, mis pakub eakatele inimestele suunatud hooldusteenust üle Eesti.

Rannapere Pansionaat avas oma uksed 1974. aasta 18. detsembril, kuuludes tol ajal Kirovi nimelisele näidiskalurikolhoosile. Hoone on projekteerinud tuntud arhitekt Rein Weber. 

Rannapere Pansionaadi projekteerimisel oli arvestatud sellise olulise asjaoluga nagu asukoht.  Pansionaadi vahetus lähetuses asuvad haigla, perearstikeskus, postkontor, kauplused, lasteaed, koolid, kirik, apteegid, Viimsi Spa tervisekeskus ja Haabneeme rand. Pansionaadi vahetus läheduses on head parkimisvõimalused ja juurdepääsuteed ning kaugus Tallinna kesklinnast on ca 10 km. Kokkuvõtlikult võib õelda, et elu ei pea pulbitsema mitte ainult pansionaadi sees vaid ka selle ümbruses. Kaasaegsetes Euroopa hooldekodudes peetakse seda enesestmõistetavaks.

2010 aastal läbis pansionaat uuenduskuuri ja muutus kaasaegseks hoolekandeasutuseks. Tänaseks on pansionaadist saanud kodusoojust pakkuv asutus eakatele.